úterý, 14. prosinec 2021

Musica Florea pořádá sbírku na vydání Dvořákovy 6. symfonie, nahrávku koncertu je možné slyšet on-line

Napsal(a) 

, foto Musica Florea foto: Musica Florea

Soubor Musica Florea právě připravuje vydání nahrávky Symfonie č. 6 Antonína Dvořáka, kterou završí svůj projekt vydávání Dvořákových symfonií v autentické romantické interpretaci. Stejně jako v případě dosavadní Dvořákovy symfonické tvorby v podání ansámblu půjde o světovou premiéru nahrávky symfonie v tomto typu autentické interpretace. V těchto dnech pořádá Musica Florea veřejnou sbírku na portálu Donio. Do té doby je možné si koncertní nahrávku poslechnout on-line.

Je pro nás důležité vracet se ke kořenům. Antonín Dvořák je jedním z nejvýznamnějších českých skladatelů a jeho hudba je vlajkovou lodí našeho hudebního dědictví i v mezinárodním kontextu. My ale chceme nakouknout pod pokličku a zahrát Dvořáka tak, jak jej dnešní posluchač nezná. Všechny lidské instituce, každý vztah, ba i přátelství potřebují jednou za čas reformu – živoucí podněty k obnovení. Jinak se z nich vytrácí krása, stávají se šedivě nesnesitelné a posléze nefunkční. O hudební interpretaci to platí bez výjimky.

Dvořákovu Symfonii č. 6 měl orchestr uvést v autentické interpretaci na koncertě na jaře 2021. Živý koncert se ovšem kvůli restrikcím způsobeným pandemií covid-19 nemohl uskutečnit, symfonii tak alespoň streamovali z kulturního centra v Líbeznicích.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.