čtvrtek, 7. duben 2016

Mozartovská konference v Praze

Napsal(a) 

V souvislosti s letošním jubileem 260 let od narození a 225 let od úmrtí Wolfganga Amadea Mozarta uspořádají Akademie věd České republiky, Mozartova obec v České republice a Don Juan Archiv ve Vídni pod záštitou předsedy AV ČR prof. Ing. Jiřího Drahoše mezinárodní mozartovskou konferenci Aktuální otázky mozartovského výzkumu. Uskuteční se ve dnech 16.–17. dubna 2016 v hlavní budově AV ČR v Praze 1 na Národní třídě. Mezi referujícími budou někteří členové Akademie für Mozart-Forschung při Stiftung Mozarteum Salzburg, řada univerzitních profesorů, editorů nové Souborné kritické edice Mozartových děl a dalších předních badatelů, věnujících se mozartovskému výzkumu a výzkumu italské opery 18. století, a to z Německa, Rakouska, USA, Itálie, Izraele a České republiky.

Hlavní blok referátů bude věnován problematice Mozartových oper v kontextu dobové italské produkce. O jejich recepci za života skladatelova a krátce poté vypovídá i evidence a výzkum jejich opisů. Další příspěvky budou věnovány problematice dobové libretistiky, skladatelově klavírní tvorbě a přínosům nových nálezů pro kritickou edici atd. V rámci konference se uskuteční tzv. Gesprächskonzert rektora Universität Mozarteum v Salcburku a významného klavíristy prof. Dr. Siegfrieda Mausera. – Přípravný výbor konference tvoří předseda Mozartovy obce v ČR doc. PhDr. Tomislav Volek, předseda Akademie für Mozart-Forschung při Stiftung Mozarteum Salzburg prof. Dr. Manfred Hermann Schmid a vědecká pracovnice Kabinetu hudební historie Etnologického ústavu AV ČR PhDr. Milada Jonášová, PhD.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.