pondělí, 13. květen 2019

Mladí pianisté budou v Praze opět soutěžit na Steinwayi

Napsal(a) 

Vyhlášení cen VII. ročníku, foto Festival Zdeny Janžurové Vyhlášení cen VII. ročníkufoto: Festival Zdeny Janžurové

V pátek 17. května 2019 se sejde padesátka klavíristů do 11 let, kteří předvedou své umění na VIII. ročníku soutěže „Mladí pianisté hrají na klavír Steinway & Sons“. Soutěž, kterou pořádá Gymnázium a Hudební škola hl. města Prahy na Žižkově, je určena dětem z Prahy a Středočeského kraje.

Pořadatelé se snaží vytvořit atmosféru přátelského setkání žáků a jejich učitelů. V čele poroty, složené z předních pedagogů ZUŠ, zasedne mimo jiné profesor František Malý z pražské HAMU. Soutěž je součástí Festivalu prof. Zdeny Janžurové, která byla významnou klavírní pedagožkou. V rámci Festivalu jsou připraveny další programy – tradiční masterclass profesora Ivana Klánského, koncert vítězů minulých ročníků soutěže a galakoncert komorní hry. Závěrečný listopadový koncert pak představí v sále Pražské konzervatoře nejúspěšnější účastníky letošního soutěžního klání. 

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.