čtvrtek, 16. duben 2020

Místo tradičního festivalu podzimní cyklus koncertů. Ruší se MHF Leoše Janáčka, Dvořákova Olomouc a další

Napsal(a) 

, foto MHF Leoše Janáčka foto: MHF Leoše Janáčka
Stále trvající současná situace zkřížila plány mnoha kulturním aktivitám. V půlce dubna vláda předložila předběžný plán, jak se jednotlivá mimořádná opatření budou postupně uvolňovat. Pro velké festivaly plánované nejen na nejbližší měsíce a letní sezonu to nevypadá růžově. Produkci, která připravuje podzimní dramaturgii, komplikuje práci nejasná vyhlídka na termín, kdy se opět otevřou hranice pro zahraniční účinkující.

Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka se tak neuskuteční v původně plánovaném termínu a rozsahu. Na druhou polovinu listopadu chystají jeho organizátoři podzimní cyklus koncertů a plnohodnotný festivalový ročník se přesouvá na rok 2021.

„Nechceme ale ani v letošním roce zcela zmizet z kulturní a společenské scény. Pokud to situace dovolí, rádi bychom pozvali posluchače v letních měsících ke dvěma open air koncertům do Hukvaldské obory. V druhé polovině listopadu pak nabídneme několik symfonických, ale i komorních koncertů v Ostravě a vybraných festivalových městech,“ říká Jaromír Javůrek, ředitel MHF Leoše Janáčka

 „Přejeme našim posluchačům především pevné zdraví a věříme, že se s nimi budeme moci znovu setkat na podzim, ať už při zahájení koncertní sezóny, či na našem Mezinárodním varhanním festivalu, “ uzavírá zprávu o zrušení květnového festivalu Dvořákova Olomouc Jonáš Harman, ředitel pořádající Moravské filharmonie Olomouc. Na další rok se přesouvá také hudební festival Antonína Dvořáka v Příbrami, „napodruhé“ se jeho 52. ročník uskuteční 20. dubna 2021.

, foto Svatováclavský hudební festival foto: Svatováclavský hudební festival
Opatření se dotýkají rovněž 17. ročníku Svatováclavského hudebního festivalu, který se bude konat od 3. do 28. září v kostelích celého Moravskoslezského kraje. „Bohužel také náš festival je do značné míry poznamenaný epidemií coronaviru, a proto jsme letošní dramaturgii nemohli naplnit podle původního plánu. Z důvodů uzavření hranic jsme byli nuceni zahraniční interprety nahradit českými umělci,“ sdělují organizátoři festivalu.  

Podpořit kulturní akce, koncerty a festivaly mohou posluchači skrze využití možnosti nenárokovat vrácení vstupného nebo jeho části. Příspěvky touto formou usnadní realizaci plánovaných podzimních koncertů nebo budoucích festivalových projektů. Aktualizované informace o způsobech vracení již zakoupených lístků jsou k nalezení na webových stránkách jednotlivých festivalů nebo distribučních serverech, kde byly vstupenky zakoupeny.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.