středa, 10. květen 2017

Místo Aidy Garifulliny přijede na Dvořákovu Prahu Ailyn Pérez

Napsal(a) 

Ailyn Pérez Ailyn Pérez

Jedním z hlavních momentů letošní Dvořákovy Prahy bude 13. a 14. září uvedení Dvořákova Requiem v mimořádném obsazení. V sólových partech doplní mezzosopranistku Christianne Stotijn, tenoristu Michaela Spyrese a basistu Jana Martiníka přední sopranistka Ailyn Pérez, která vystoupí místo původně oznámené Aidy Garifulliny.

Americká pěvkyně s hispánskými kořeny Ailyn Pérez vystupuje například v Metropolitní opeře v titulních rolích Julie pod taktovkou Plácida Dominga či Thaïs pod taktovkou Emmanuela Villauma. Pravidelně je hostem v La Scale, Královské opeře Covent Garden či Berlínské státní opeře. „Ailyn Pérez považuji za mimořádnou osobnost současné hudební scény, ve které se vzácně snoubí mimořádný talent, krásný hlas a jevištní vzhled. Myslím, že bude nejen ozdobou kvarteta solistů, ale především skvěle barevně doplní hlasy Christiane Stotijn, Michaela Spyrse a Jana Martiníka v Dvořákově Requiem,“ uvedl umělecký ředitel Dvořákovy Prahy Marek Vrabec. Sólisty v Dvořákově síni Rudolfina doprovodí Česká filharmonie v čele s Jiřím Bělohlávkem a Pražský filharmonický sbor pod vedením Lukáše Vasilka. Z provedení Requiem na Dvořákově Praze bude pořízena nahrávka pro vydavatelství DECCA.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.