úterý, 4. únor 2020

Milostné preludium o Chopinovi a Sandové společně představí Zuzana Bydžovská a Martin Dvořák

Napsal(a) 

Martin Dvořák a Zuzana Bydžovská Martin Dvořák a Zuzana Bydžovská
Multižánrová inscenace Chopin a Sandová: Milostné preludium reflektuje osudy polského skladatele Fryderyka Chopina a francouzské spisovatelky George Sandové, jejichž bouřlivý vztah poznamenal dílo i životy obou z nich. V titulních rolích se představí herečka Zuzana Bydžovská, tanečník Martin Dvořák a klavírista Kostiantyn Tyshko. První představení se uskuteční 21. března v pražské Werichově vile. V Brně bude projekt uveden v květnu a červnu ve Vile Tugendhat.

Chopin prožil převážnou část svého tvůrčího života ve Francii, kde se seznámil s francouzskou spisovatelkou a feministkou George Sand. Jejich nevyvážený a emocemi nabitý vztah dokumentuje řada dopisů především Sandové Chopinovi, z nichž vychází i autorský text inscenace. Její forma však není výslovně dramatická. Jde o propojení všech Chopinových preludií a jevištního monologu Sandové o vztahu k Chopinovi. Oba dva jsou ve hře přítomni, ale za celou dobu se nesetkají. Novou premiéru uvede ProART Company k patnáctiletému výročí svého působení.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.