úterý, 1. září 2020

Mezinárodní Mezzo TV věnuje září české tvorbě, v přímém přenosu odvysílá zahajovací koncert České filharmonie

Napsal(a) 

Mezzo TV, jediný celosvětový televizní kanál, který se věnuje výhradně klasické hudbě, jazzu a tanci, bude věnovat září české tvorbě. Diváci uvidí například Malou mořskou vílu ve zpracování Baletu Národního divadla a choreografa Jana Kodeta nebo Romeo a Julii Petra Zusky. Ve čtvrtek 24. září večer pak Mezzo odvysílá v přímém přenosu zahajovací koncert České filharmonie z Dvořákovy síně pražského Rudolfina.

Zahajovací koncert České filharmonie bude zároveň posledním ze série čtyř večerů, které Mezzo prvnímu českému orchestru věnuje. Více než šedesát milionů předplatitelů v osmdesáti zemích světa bude moct shlédnout záznamy několika nedávných koncertů ČF. V neděli 6. září Mezzo odvysílá záznam koncertu, na němž v roce 2018 provedli Ivo Kahánek s Michaelem Kroutilem pod vedením Semjona Byčkova Martinů Dvojkoncert pro dva smyčcové orchestry, klavír a tympány. Během dalších večerů zazní také Mahlerova Das Lied von der Erde v podání Magdaleny Kožené a Simona Rattla (záznam koncertu z roku 2019), Dvořákova Sedmá symfonie, Novosvětská nebo Sinfonie pro osm hlasů a orchestr Luciana Beria, vše pod taktovkou Semjona Byčkova. Série vyvrcholí přímým přenosem zahajovacího koncertu, na kterém Daniil Trifonov a Selina Ott zahrají s Českou filharmonií Šostakovičův Koncert pro klavír, trubku a smyčcový orchestr č. 1 c moll, vedle toho zazní Mahlerova Pátá symfonie, na dirigentském stupínku bude opět stát šéfdirigent orchestru Byčkov.

V rámci českého měsíce uvidí diváci také záznam koncertu Bennewitzova kvarteta ve Vile Tugendhat s Janáčkovou hudbou nebo koncert SOČRu, na kterém Krzysztof Penderecki dirigoval svých Sedm bran jeruzalémských. Kompletní program českého měsíce na Mezzo naleznete zde.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.