úterý, 10. květen 2016

Summer Music Festival v Praze se letos zaměří na klasicismus

Napsal(a) 

Summer Music Festival 2015 Summer Music Festival 2015
Od 14. 7. 2016 do 24. 7. 2016 bude v Praze v prostorách Základní umělecké školy Charlotty Masarykové v Praze 6 - Vokovicích probíhat 9. ročník Mezinárodní Hudební Akademie (Summer Prague Academy), kde se studenti hudby a mladí umělci z celého světa sejdou, tentokrát nad tématem „klasicismus a neoklasicismus“, tedy nad jedním z pro interprety nejobtížnějších hudebních žánrů, aby načerpali znalosti a získali zkušenosti na mezinárodní úrovni. Cílem Akademie je příprava mladých talentovaných hudebníků na profesionální dráhu, jejich příprava k mezinárodním soutěžím, koncertní činnosti a vystoupení na různých festivalech. Jejich talent je podporován předáváním zkušeností nejlepších světových hudebníků a hudebních pedagogů. Vyvrcholením této jedinečné umělecké Akademie bude 5. ročník Letního Hudebního Festivalu (Summer Musical Festival) v Praze a v Mariánských Lázních, který bude zahájen slavnostním koncertem dne 18.7.2016 konaným pod záštitou I. místopředsedy Senátu ČR Přemysla Sobotky; koncert se bude konat v Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu Parlamentu ČR v Praze. Nejlepší mladí studenti Mezinárodní Hudební Akademie předvedou pak své umění veřejnosti, a to jednak v rámci dvou komorních koncertů, které se uskuteční na Staroměstském náměstí v Praze v Domě u Kamenného zvonu (21. a 22.7.2016) a rovněž ve slavnostním závěrečném galakoncertu v Mariánských Lázních ve společenském domě Casino za doprovodu nejstaršího symfonického orchestru v českých zemích - Západočeského symfonického orchestru Mariánské Lázně (24.7.2016).

Od roku 2008 probíhá v Praze každoročně Mezinárodní Hudební Akademie. Jedná se o jedenáctidenní intenzivní interpretační kurz studentů, kteří se účastní kurzu na základě posouzení předem zaslané audio či video nahrávky. Každý úspěšný student pak má nárok na jednu hodinu denně s příslušným pedagogem světového renomé a také neomezenou možnost pasivní účasti na jakékoli probíhající výuce. Každý student má právo na doprovod s korepetitorem. Kurz byl pod názvem Masterclass Zbraslav založen houslistou Romanem Fedčukem s tím záměrem, aby se studenti a mladí umělci mohli dále vzdělávat, rozšířit si obzory, aby získali přístup k interpretačním a metodickým možnostem a získali příležitost se zdokonalit ve svém oboru pod vedením nejlepších světových koncertních mistrů současnosti.
V roce 2012 se zrodila myšlenka poskytnout žákům Mezinárodní Hudební Akademie příležitost předvést nabyté zkušenosti veřejnosti a vznikl tak Letní Hudební Festival, založen ředitelkou neziskové organizace Musical Olympus, Markétou Fraňkovou, který je za aktivní účasti umělců a nejtalentovanějších žáků Mezinárodní Hudební Akademie jejím vyvrcholením. Přínosem celého projektu z hlediska zachování a rozvíjení umělecké různorodosti je spolupráce se špičkovými profesory, kteří rozvíjejí talent studentů kurzů a jejich interpretační schopnosti na základě vynikajících pedagogických zkušeností. Hudební vzdělání je pak podpořeno i nedocenitelnou osobní uměleckou zkušeností z koncertních pódií. Více info na summerfestival.eu.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.