čtvrtek, 13. srpen 2020

MenART pro nadané žáky ZUŠ připravuje třetí ročník, nově se zapojí Radek Baborák

Napsal(a) 

Ivo Kahánek během jedné z lekcí, foto MenART Ivo Kahánek během jedné z lekcífoto: MenART

Poslední prázdninový víkend bude v Kroměříži patřit MenARTu. Na prvním setkání třetího ročníku programu pro mladé umělce se tu sejde 172 nových stipendistů z celé České republiky napříč všemi uměleckými obory.

Ve školním roce 2020/2021 přijalo role mentorů jedenáct umělců, pro oblast klasické hudby v mentoringu pokračují Kateřina Kněžíková, Ivo Kahánek Jan Fišer, nově potom Radek Baborák, který se bude věnovat souborové hře, a také flétnista Jan Ostrý. Muzikálový zpěv povede opět Radka Fišarová, saxofon a skladbu bude mít na starosti Marcel Bárta. Mentorem pro tanec bude již podruhé choreograf Jan Kodet, s výtvarníky bude pracovat Tomáš Císařovský a Richard Loskot, soubor v literárně dramatickém oboru letos povede dramaturgyně a režisérka Dominika Špalková ve spolupráci s Divadlem Drak.

Stipendijní Akademií MenART již za dva roky prošlo 284 stipendistů z celé ČR. „Cílem MenARTu je otevírat debatu o moderních přístupech k uměleckému vzdělávání v prostředí základních uměleckých škol formou 'best practice'. ZUŠky jsou výjimečným prostředím pro zachycení talentů a zároveň ovlivňují ve velké míře přístup široké společnosti k umění. Stejně jako podpora mladých talentů je jeho důležitou částí debata a sdílení s pedagogy, kteří ve své každodenní práci vedou mnohé další. Roční délka programu nám umožňuje pracovat v měřítku s hlubším dopadem, než přináší krátkodobá intenzivní setkání a semináře.“ říká zakladatelka programu Dana Syrová.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.