středa, 14. srpen 2019

MenART pro mladé talenty pokračuje, přibude tanec a literárně dramatický obor

Napsal(a) 

 , foto MenART foto: MenART

Téměř 150 mladých muzikantů a jejich pedagogů z různých oborů základních uměleckých škol z celé České republiky zamíří na přelomu srpna a září do Kroměříže. Úvod druhého ročníku programu uměleckého vzdělávání MenART nabídne od čtvrtka 29. srpna do neděle 1. září kromě pracovních tvůrčích setkání také koncerty či diskuse. Do programu se opět zapojilo v roli mentorů devět českých umělců, kteří se podělí o své zkušenosti a budou i zasvěcenými rádci při dalším uměleckém směřování jak žáků, tak jejich pedagogů.

V klasické hudbě budou stipendisté pracovat během následujícího školního roku s Kateřinou Kněžíkovou, Ivo Kahánkem a Janem Fišerem. Roli mentorů dále v autorské tvorbě přijali Beata Hlavenková, zpěvačka Radka Fišarová a ve výtvarném oboru Alžběta Skálová a sochař Michal Gabriel. Nově byl do programu MenART zařazen i tanec, jehož mentorem se stal choreograf a tanečník Jan Kodet a také letos poprvé vychází vstříc zájemcům z literárně dramatického oboru, kterým se bude věnovat režisér Viliam Dočolomanský. „Za svá studia jsem potkal mnoho lidí, kteří mi zcela nezištně a s úsměvem pomohli na mé cestě k profesionalismu.“ říká jeden z mentorů klavírista Ivo Kahánek a dodává: „Je mi velkou ctí a radostí, že nyní mohu poslat jejich dar dál mým mladým kolegům.“

 , foto MenART foto: MenART

MenART propojuje uměleckou praxi a vzdělávání, snaží se pojmenovat moderní přístupy k uměleckému vzdělávání talentovaných žáků a škol, které usilují o podporu jejich talentů. „Do MenARTu se přihlásili talentovaní studenti z celé republiky. Ze zájmu a přihlášek je znát, že šanci rok pracovat s výraznými profesionály chápou jako výjimečnou příležitost a nepochybuji, že jim přinese zásadní posun v jejich studijní cestě. Úžasný je též zájem ze strany pedagogů, kteří jsou v tandemech se studenty přímými účastníky programu a často hrají zcela zásadní roli pro další rozvoj svých svěřenců,“ komentuje Dana Syrová, zakladatelka programu.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.