úterý, 8. červen 2021

Marek Kozák získal třetí místo na mezinárodní klavírní soutěži Gézy Andy

Napsal(a) 

Marek Kozák, foto Dmitry Khamzin Marek Kozákfoto: Dmitry Khamzin

15. ročník mezinárodní klavírní soutěže Gézy Andy zná své vítěze. Marek Kozák získal třetí místo, vítězem je Němec Anton Gerzenberg, druhé místo porota udělila Britovi Julianu Trevelyanovi. Marek ve finále zahrál Beethovenův klavírní koncert č. 5, jako alternativu porotě nabídl Lisztův koncert č. 1 v kombinaci s Variacemi na dětskou písničku Ernsta von Dohnányiho.

Tato soutěž je specifická tím, že si porota před každým kolem vybírá z několika programových variant. Byla to pro nás všechny veliká výzva. Největší odměnou pro mě bylo vystoupení s Tonhalle Orchester Zűrich,“ uvedl Marek Kozák. Soutěž organizuje Nadace Gézy Andy každé tři roky. Od založení v roce 1979 respektuje stejné principy: zacílení na klasicko-romantický repertoár od Mozarta po Bartóka, následná tříletá podpora všem třem laureátům v koncertní činnosti a v neposlední řadě organizace akce v rodinném duchu se zapojením hostitelských rodin pro ubytování všech účastníků.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.