čtvrtek, 11. květen 2017

Má vlast opět pod širým nebem, tentokrát snad bez deště

Napsal(a) 

Stejně jako vloni i letos bude možné 12. května díky technickému know-how firmy CETIN, hlavního sponzora Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro, sledovat a kochat se zvukem Smetanovy Mé vlasti v parku malostranské Kampy. O vstupenky na zahajovací koncerty 72. ročníku byl díky účasti Vídeňské filharmonie a dirigenta Daniela Barenboima mimořádný zájem, takže pro ty, kteří na to finančně neměli nebo si nekoupili s  předstihem vstupenku, bude lákavé poslouchat (bezplatně) koncert buďto pod širým nebem a doufat, že bude lepší počasí než loni, nebo zajít některého z devíti kin na online přenos - Velké Přílepy u Prahy, Hradec Králové, Hodonín, Chomutov, Jablonec nad Nisou, Kopřivnice. Lišov, Most, Náchod. (Jejich počet se oproti plánu pořadatelů kupodivu oproti roku 2016 moc nerozrostl.)

Večerní přenos by měl na pražské Kampě od pěti hodin předjímat doprovodný program, v němž vystoupí řada mladých hudebníků zapojených do projektu ZUŠ Open a soubor NeoPercussio. Přichystáno je promítání uměleckých dokumentů z produkce České televize. Průvodcem bude moderátor, herec a režisér Jan Adámek. Pořadatele doporučují přinést si deky.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.