pondělí, 22. září 2014

Liška Bystrouška opět navštíví Brno, tentokrát v Divadle Na Orlí

Napsal(a) 

Marta Reichelová, foto reichelova.com Marta Reichelováfoto: reichelova.com

Jako každoročně uvedou studenti hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění v Brně komorní operu v Divadle Na Orlí. Pro letošní rok, jež je pro české autory obzvlášť významný, byla zvolena alegorická opera Příhody lišky Bystroušky.

Janáčkova pozdní opera bude Na Orlí provedena celkem pětkrát z toho dvakrát jako oficiální představení světového bienále Mezinárodní festival Janáček Brno 2014. Premiéra díla, které zazní v úpravě pro komorní orchestr, se uskuteční v sobotu 22. 11. 2014 v 19 hodin. Další představení se odehrají ve dnech 23., 25., 26. a 27. 11. 2014.

Režie celého konceptu se ujal mladý operní režisér David Kříž, který po svých úspěších s inscenacemi jako byla komiksová Prodaná nevěsta či energická Viva la mamma opět neváhá uvést známý titul v naprosto originálním pojetí.

Výtvarnou složku si vzala na starost Sylvie Marková společně s grafikem Jakubem Křížem. Pro většinu protagonistů, stejně jako pro režiséra, bude představení jejich absolventským výkonem na akademii. V hlavních rolích se představí mimo jiné také vítězka pěveckých soutěží Marta Reichelová či basbarytonista Jiří Miroslav Procházka.

Studenti JAMU zasednou také za notové pulty, kde pod taktovkou nadějné dirigentky Nikol Kraft zahrají komorní verzi oblíbené opery vytvořenou v roce 1998. Díky bohatému obsazení, které bude zahrnovat i Dětský Sbor Brno pod vedením Valérie Maťašové, se mohou posluchači těšit na strhující zážitek a zároveň příjemně strávený večer.

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.