úterý, 4. prosinec 2018

Letní slavnosti staré hudby se už připravují na srpen

Napsal(a) 

Katherine Watson Katherine Watson

Letní slavnosti staré hudby zveřejnily program koncertu, kterým 6. srpna příštího roku zakončí svůj 20. ročník. Hudebně-taneční představení Večer pro krále čerpá z bohatství francouzské barokní opery 18. století. Mnohé ze skladeb byly uváděny u královského dvora ve Versailles a jejich autoři, J.-Ph. Rameau, J.-J. C. de Mondonville či J.-M. Leclair, komponovali přímo pro krále Ludvíka XV.

Večer pro krále je vystavěn na tématu milostného příběhu a představí sopranistku Katherine Watson a tenoristu Reinouda Van Mechelena, doprovodí je Collegium Marianum pod vedením Jany Semerádové, tanečních partů se ujmou Anna Chirescu a Artur Zakirov. Choreografii pro toto představení sestaví umělecká vedoucí souboru Les Cavatines Natalie van Parys, specialistka na barokní tanec a choreografii. Projekt je součástí víceleté programové linie připravované ve spolupráci s prestižním Centrem barokní hudby ve Versailles (Centre de musique baroque de Versailles), na níž se podílí také Francouzský Institut v Praze. Online rezervace a předprodej vstupenek na slavnostní závěrečný koncert festivalu již běží a vztahuje se na něj Vánoční sleva 20 %, která platí do konce tohoto roku.

 

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.