pátek, 3. duben 2015

Legendární seriál Verdi po letech znovu uvádí Česká televize

Napsal(a) 

Slavný historický seriál o italském velikánovi Giuseppe Verdim v těchto dnech znovu začala vysílat Česká televize. Sedmidílná série původně se slovenským dabingem byla v Československu vysílána s obrovským ohlasem v 80. letech, nyní Česká televize znovu zakoupila na seriál Verdi práva a s novým českým dabingem je diváci mohou sledovat na kanálu ČT art i na internetovém vysílání.

"Výpravný seriál o životě a díle tvůrce nejznámějších a nejkrásnějších světových oper vznikal několik let v koprodukci pěti evropských zemí. Režisér a spoluautor scénáře Renato Castellani v zájmu historické věrnosti důkladně prostudoval Verdiho život a dobu: dílu věnoval osm let příprav. Natáčelo se po celé Itálii, v Leningradu, Londýně a Paříži; herci se počítali na stovky, kostýmy a rekvizity na tisíce. Operní árie zní v seriálu v podání největších operních hvězd (za všechny zmiňme Marii Callasovou či Luciana Pavarottiho)." uvádí oficiální text na stránkách České televize.

Část velikonočního volna můžete strávit s prvním dílem, který lze shlédnout na www.ceskatelevize.cz/porady/10684960811-verdi/video.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.