čtvrtek, 5. srpen 2010

Lávka River Stage: Pod Karlovým mostem vyrostl amfiteátr na vodě

Napsal(a) 

Lávka River Stage Lávka River Stage

Po celý srpen probíhá na speciálně postavené scéně na hladině Vltavy mezi pražským klubem Lávka a Karlovým mostem festival Lávka River Stage . Program v „prvním amfiteátru pod Karlovým mostem“ probíhá denně kromě pondělí vždy od půl deváté večer a střídají se v něm střídají solisté Státní opery, Bohemia balet a herci pouličních divadel.

„Smyslem tohoto zcela ojedinělého projektu je zatraktivnění hl. m. Prahy v samém jádru města uprostřed turistické sezóny. Obdobnými projekty se honosí jiná evropská velkoměsta - např. Hamburg a Versailles,“ uvádí organizátoři projektu a doplňují: „Festival má za cíl více přiblížit lidem klasický balet, moderní divadlo a operní zpěv. Také umožní zviditelnění mladých umělců.“

Ze sólistek se v průběhu měsíce vystřídají operní pěvkyně Markéta Mátlová, Lucie Fišer Silkenová a Petra Perla Notová s klavírním doprovodem Lady Jiráskové . Klasický balet bude zastoupen členy Bohemia Balet Sandrou Danielovou, Lucií Rákosníkovou, Terezou Chábovou, Štěpánem Pecharem, Michalem Krčmářem a Liborem Kettnerem . Každý večer je nakonec zakončen projekcí do obří vodní stěny.

Vstupenky je možné zakoupit v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketstream nebo na pokladně klubu Lávka za cenu 250 Kč, případně se studentskou slevou za 200 Kč.

O účinkujících:

Bohemia Balet - taneční soubor Taneční konzervatoře hlavního města Prahy, v němž vystupují absolventi a studenti školy. Ke spolupráci se souborem jsou zváni mladí i renomovaní domácí a zahraniční choreografové.

ATI - známý žonglér z Cirque Garuda se žhavou fire show, hypnotické žonglování, manipulace s křišťálovými koulemi, ojedinělý Cube act - žonglování z obří krychlí, vše bude doprovozeno verbálním projevem a choreografií na chůdách herce Štěpána Coufala

Long Vehicle Circus - chůze na vysokých chůdách s bravurním zvládnutím tance, akrobacie, pantomimy a nového klaunství. Premiéra v rámci českého národního dne na EXPU 2010 v Šanghaji.

Gents - skupina akrobatických umělců, předvádí společně impozantní prvky, staví ze svých těl sochy a váhy a to vše za doprovodu precizně připravené hudby.

Bratři v tricku - žonglérské duo, které vystupuje na mnoha zahraničních i tuzemských festivalech - (Letní letná v srpnu 2009)

String ladies - netradiční hudební skupina, která hraje na klasické i elektrické smyčcové nástroje. Vystoupení na Eurosong 2008, hudební doprovod na turné Daniela Landy 2008

odkazy

Lávka River Stage

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.