pondělí, 8. červen 2015

Kytarové osobnosti se sjedou v Brně

Napsal(a) 

Francisco Bernier Francisco Bernier

24. ročník Mezinárodního kytarového festivalu a kurzů Brno bude otevřen 9. srpna nocí originálního flamenca z Andaluzie na hradě Špilberk. Večer bude patřit hvězdám flamenca tanečnici Ayilin Bayaz, kytaristovi Raulovi Manolla a členům skupiny flamenca Alfredu Lagosovi (kytara), Enrique Bermúdezovi (zpěv) a El Guille (cajón). K hvězdám festivalu patří světově snad nejlepší Kytarové duo Amadeus z Německa (koncert 12.8.), Španěl Francisco Bernier  -  vítěz významné soutěže v italské Allesandrii a profesor kytary na univerzitě v Seville (11.8.), Iva Bittová v duu s kytaristou Vladislavem Bláhou, jenž nedávno s recitálem  vystoupil ve slavné Carnegie Hall(13.8.) ve spolupráci s dalšími muzikanty jako jsou cimbalistka Zuzana Lapčíková a Ctibor Bártek, bicí a venezuelsko-německé kytarové duo Alfonso Montes a Irina Kircher (10.8.). Na závěrečném koncertě vystoupí nestor české kytary Štěpán Rak, jenž na festivalu oslaví své sedmdesátiny (14.8.) a jemuž hudebně na koncertě popřejí interpretací jeho skladeb slovenské duo Dagmar a Jozef Zsapka (flétna - kytara), Gabriel Guilén (Venezuela) a Vladislav Bláha.

Zájemci z řad amatérských nebo profesionálních kytaristů se mohou zúčastnit výuky a přednášek dvanácti předních českých a zahraničních kytarových pedagogů a sólistů, hry v kytarovém orchestru, přednášek a koncertů účastníků festivalu, jichž každoročně do Brna přijede průměrně kolem 150 z 16 zemí díky čemuž je festival největší svého druhu v České republice.  Pro kytaristy mladší 35 let se uskuteční Mezinárodní kytarová soutěž GUITARTALENT, na niž mimo jiné každoročně věnuje cenu nejvýznamnější japonský kytarář Masaki Sakurai kytaru za 6500 Eur.  Další informace o festivalu a soutěži: www.guitarcz.com.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.