středa, 20. říjen 2010

Kühnův dětský sbor oceněn v Arezzu

Napsal(a) 

Kühnův dětský sbor zvítězil suverenním způsobem v italském Arezzu. V tomto hudebním svatostánku je každoročně organizovaná mezinárodní sborová soutěž ‘Guido d’Arezzo‘, které se zúčastňují přední amatérské sbory z celého světa. Na 58.ročníku se představily sbory z devíti evropských zemí a dále z Brazílie, Singapuru a Indonézie. Pražský sbor soutěžil v kategorii dětských sborů kde zvítězil s velkým náskokem před moskevským dětským sborem Vdokhnovenie. Pro svá soutěžní vystoupení zvolili Kühnovci skladby de Victorii, Debussyho, Poulenca, Dvořáka, Martinů, Šestáka, Máchy a Lukáše. Mezinárodní porota ocenila zejména homogenní zvuk, typický sound dětského sboru a téměř bezchybné provedení. Dlouholetého sbormistra Jiřího Chválu zastoupil v Arezzu mladý talentovaný Petr Louženský tak dobře, že získal cenu pro nejlepšího sbormistra soutěže. Louženský dosud nedokončil sbormistrovské studium v Praze, přesto odborníky překvapil detailním zpracováním zejména zřídka uváděného cyklu ‘Petites voix‘ Francise Poulenca a hudební úrovní skladby Zdeňka Lukáše‘ Věneček‘.

Kühnův dětský sbor získal druhý největší počet bodů všech sborů za nedostižným Švédským komorním sborem (Svenska Kammarkören), tělesem vysoké profesionální kvality. Třetím nejvýše oceněným sborem byl Batavia Madrigal Singers z Indonézie před irským New Dublin Voices. Tyto sbory si mezi sebou rovněž rozdělily všechny udělené ceny. (MČ)

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.