úterý, 8. březen 2016

Kühňata v jednom kole mezi orchestry a festivaly

Napsal(a) 

KDS, foto Michaela Klakurková KDSfoto: Michaela Klakurková

Kühnův dětský sbor vystoupí během příštích šesti měsíců se šesti předními českými orchestry v čele s Českou filharmonií, PKF – Prague Philharmonia či Filharmonií Brno a na chystaných koncertech provede mimo jiné světovou oratorní premiéru, celovečerní hudbu k baletu, symfonii, kantátu nebo úryvky z oper.

Orchestrální sérii zahájí Kühňata na abonentních koncertech České filharmonie premiérou třetí části oratorní trilogie Miloše Boka Apokalypsa v Kamenické stráni a pár dní poté se představí v Plzni celovečerním dílem Bohuslava Martinů Špalíček s Plzeňskou filharmonií. Vystoupí také na dvou edukativních koncertech s PKF – Prague Philharmonia. Po Praze a Plzni se pak na Kühňata může těšit i brněnské publikum, Martinů Špalíček zde zazní tentokrát ve společném provedení s brněnským dětským sborem Kantiléna a Filharmonií Brno.

Do festivalové sezony se malí zpěváci zapojí na Smetanově Litomyšli po boku Symfonického orchestru Českého rozhlasu, následovat bude koncert s orchestrem FOK v Obecním domě. O prázdninách pak čekají Kühňata dva festivalové bonusy: Prague Proms společně s ČNSO a mezinárodní hudební festival Český Krumlov, kde sbor se SOČRem pod vedením Ondreje Lenárda uzavře kantátou Carmina Burana svůj šestiměsíční hudební maraton po celé republice.

vos

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.