Kühňata na Jatkách: Nezavírejte oči před týráním dětí

Kühnův dětský sbor se rozhodl navázat spolupráci s organizací Dětské krizové centrum, kterou zahájí mimořádným benefičním koncertem 20. května v multikulturním prostoru Jatka 78. Výtěžek bude věnován právě na činnost tohoto centra, které pracuje s těmi nejzávažnějšími případy týrání, zneužívání a zanedbávání dětí.

Velice si vážíme našeho partnerství. Je to pro nás povzbuzení a dodání nové energie. I když je pro mnohé z nás těžké si představit, že v naší společnosti dochází k týrání a sexuálnímu zneužívání dětí, nelze před tím zavírat oči, protože velmi dobře víme, že to nepomůže,„dodává ke spolupráci s Kühnovým dětským sborem preventistka Dětského krizového centra Petra Melingerová. Dětské krizové centrum za dobu své existence poskytlo odbornou péči víc než 6 000 ohrožených dětí a prostřednictvím Linky důvěry přijalo přes 50 000 kontaktů. Základní myšlenkou je, aby děti pomohly dětem, a také tato akce poslouží jako prevence a důležité upozornění na tyto společenské problémy, o kterých se moc nemluví,“ uvedl ředitel sboru Jan Vávra.

Pro benefiční večer, který se bude konat v pátek 20. května 2016 od 20 hodin, si organizátoři vybrali nový multikulturní prostor Jatka 78 v Holešovické tržnici v Praze 7. Moderátorem donátorského večera bude herec Michal Novotný, který se během koncertu představí i v herecké roli. Kühnův dětský sbor pod vedením Jiřího Chvály provede hodinový program z děl českých autorů, který vyvrcholí scénickým provedením kantáty Malý princ významné české skladatelky Ivany Loudové. Vstupenky můžete zakoupit a tím pomoct zde jatka78.cz.

Sdílet článek: