čtvrtek, 24. září 2020

Kreativní dílny Piccoli letos patří improvizaci

Napsal(a) 

, foto Collegium Marianum foto: Collegium Marianum
Collegium Marianum připravilo ve spolupráci s Národní galerií Praha sedm hravých umělecky zaměřených dílen. Děti ve věku od 3 do 16 let i jejich rodiče v nich budou moci v neděli 25. října objevovat umělecké tradice Evropy z dob středověku, renesance i baroka. Všechny dílny bude letos spojovat téma hudební improvizace a radost ze společného muzicírování v zákoutích Anežského kláštera. Zdrojem inspirace se stane lidová i jazzová hudba, podmanivý zvuk cimbálu, léčivé bylinky a bájné příšery. Nově bude součástí programu také dvoudenní dílna (24. a 25. 10.) instrumentální improvizace pod vedením cimbalisty Jana Rokyty. 

Mávnutím kouzelného proutku se ocitnete v hudebním zahradnictví klášterních zahrad, rozhýbete tělo i hlas na vokální improvizační dílně propojující barokní umění a jazz nebo převychováte bájnou příšeru, co už nějaký čas v Anežském klášteře pobývá. Na své si přijdou malí muzikanti, kteří již hrají na hudební nástroj. Pozvání přijali i mezinárodně uznávaní interpreti Jan Rokyta a Jana Semerádová, oba povedou děti k základům improvizační techniky. Jejich dílny zakončí suita sestavená z balkánských a hanáckých lidových i umělých kousků, kterou zahrají všichni účastníci dohromady v kostele sv. Františka.

, foto Collegium Marianum foto: Collegium Marianum
Piccoli je koncept kreativních dílen propojující výtvarné a hudební umění. Společně s lektorem Národní galerie se děti sejdou u vybraného díla v expozici Anežského kláštera. Poté pokračují v hudebních dílnách tematicky navazujících na komentované výtvarné dílo.

Kromě dvou ansámblových dílen je program otevřen všem dětem a rodičům bez ohledu na dřívější hudební zkušenosti. Registrovat se je možné na stránkách souboru  https://www.collegiummarianum.cz/collegium-detem/piccoli-2020/ nebo v síti GoOut od 10. září 2020. V současnosti je nutné dodržovat mimořádná opatření přímo související s aktuální epidemiologickou situací a postupovat dle pokynů pořadatele. Doporučujeme, aby návštěvník zvážil svoji účast, necítí-li se zcela zdráv.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.