pátek, 16. leden 2015

Krása dneška, tentokrát americká a avantgardní

Napsal(a) 

 

Charles Ives Charles Ives

Třetí koncert Krásy dneška, která přibližuje soudobou hudbu v podání orchestru PKF - Prague Philharmonia, se v úterý 20. ledna přenese do období americké meziválečné avantgardy.

Odpočineme si přímo americkou imperialistickou hudbou, která v některých případech stále zůstává mimo pozornost světové hudební veřejnosti, ač jde o hudbu vysoce svéráznou, jejíž svéráz vetkla do amerického hudebního paradigmatu zejména osobnost Charlese Ivese,nastiňuje charakter koncertu dramaturg Krásy dneška Petr Kofroň, který večerem provede také coby moderátor.

Podobně jako ostatní večery, tak i tento si zachová svou komponovanost, tedy hudební a mluvenou část. Skladby stoupenců americké avantgardní tvorby Charlese Ivese, Ruth Crawford Seeger nebo Johanny Magdaleny Beyer připomenou v komorním složení hráči PKF - Prague Philharmonia , teoretickou sondu do této etapy pak podnikne host Petra Kofroně, historik umění PhDr. Jaroslav Bláha, PhD. Další informace jsou k dispozici na www.pkf.cz.

Program:

Ruth Crawford Seeger
Diafonická suita pro hoboj sólo

Charles Ives
Smyčcový kvartet č. 2

Johanna Magdalena Beyer
Sonáta pro klarinet a klavír

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.