čtvrtek, 17. březen 2022

Komorní filharmonie Pardubice zve do Sukovy síně nejmenší posluchače

Napsal(a) 

, foto Komorní filharmonie Pardubice foto: Komorní filharmonie Pardubice

V neděli 20. března přivítají pardubičtí filharmonici v hledišti Sukovy síně nejmenší posluchače. Na programu je matiné nazvané Vlastnosti v hudbě, které je určeno dětem od 5 let věku a které jim prozradí, jak velcí hudební skladatelé pomocí hudby vyjádřili rozličné lidské vlastnosti. Děti tak například uslyší, jak podle Leoše Janáčka zní taková žárlivost. Dirigent Marko Ivanović spolu s moderátorem Petrem Kadlecem jim zábavnou formou odhalí další vlastnosti, ukryté v hudbě Vivaldiho, Beethovena, Bacha či dalších skladatelů.

Jsme zvědaví, co si tato oblíbená dvojice pro nejmladší publikum připravila tentokrát. Víme, že si umí skvěle poradit a kreativně zpracovat jakékoli téma tak, aby se bavili opravdu všichni v sále. Díky četným ohlasům víme, že koncerty pro děti jsou zábavou, na kterou se těší všechny generace. Rodiče si pochvalují, že hodinový program je vyvážený a že pan dirigent bere v potaz věk posluchačů, pro které je určen. I když hudba je středobodem všeho dění, tak jednotlivé ukázky skladeb jsou proloženy soutěžemi, hádankami a aktivitami, při kterých se publikum zapojuje do dění v sále. Dirigent Marko Ivanović obvykle rozpohybuje celé hlediště, pracuje s jednotlivými sektory a řídí nejen orchestr, ale i děti v hledišti, které čekají na jeho pokyn k dupání, tleskání, luskání, klepání, šustění, ševelení či dalším zvuk tvořícím pohybům. Výsledkem je jedinečné provedení dané skladby, při které se zvuk orchestru propojí se zvukem publika,“ přibližuje průběh dětských koncertů tisková mluvčí Andrea Žeravíková.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.