čtvrtek, 30. duben 2009

Kocianovo Ústí 2009 opět přinese krásné hudební zážitky

Napsal(a) 

Od úterý 5. do soboty 9. května 2009 se uskuteční v Ústí nad Orlicí již IV. ročník originálního hudebního festivalu KOCIANOVO ÚSTÍ 2009, jehož součástí se stane rovněž soutěžní klání mladých houslistů do 16 let světově unikátního již 51. ročníku Kocianovy houslové soutěže, která tím vstupuje do druhého půlstoletí své bohaté historie. Přes pět desítek soutěžících letos přijede ze 14 zemí včetně Německa, Mongolska, Polska, Slovenska, Srbska, Ruska, Irska, Kanady, Japonska, Singapuru, Francie a dalších zemí. Vedle této, již půl století trvající Kocianovy houslové soutěže, zve město Ústí nad Orlicí posluchače a diváky z celé České republiky na festival, který nese jméno jednoho z nejlepších českých houslistů 20. století a zároveň ústeckého rodáka Mistra Jaroslava Kociana.

Program hudebního festivalu „Kocianovo Ústí 2009“, jehož tradice byla před čtyřmi lety znovu obnovena, je skutečně nabitý a jeho leitmotivem jsou opět housle v různých proměnách.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.