úterý, 18. prosinec 2018

Kocianova houslová a Heranova violoncellová soutěž pro mladé přijímají přihlášky

Napsal(a) 

Ilustrační foto, foto HVSUO Ilustrační fotofoto: HVSUO

Do konce února 2019 je možné se přihlásit na dvojici soutěží pro mladé houslisty a violoncellisty. 61. ročník Kocianovy houslové soutěže a 25. ročník Heranovy violoncellové soutěže se uskuteční v dubnu a květnu příštího roku v Ústí nad Orlicí. Do obou soutěží se mohou přihlásit hráči narozeni v roce 2003 a později.

Houslová soutěž nesoucí jméno po houslistovi, hudebním skladateli a pedagogovi Jaroslavu Kocianovi (1883-1950) proběhne 30. dubna – 4. května 2019. V celkem čtyřech kategoriích se utkají soutěžící ve věku do 15 let. V každé je předepsána jedna povinná skladba a volný program pro druhé kolo. V porotě zasedne MgA. Pavel Hůla (AMU Praha, Kocianovo kvarteto), prof. Daniel Glineur (Académie de Musique d’Ath, Belgie), Conrad Chow, D.M.A. (Královská konzervatoř Toronto, Kanada), MgA. Pravoslav Kohout (hudební publicista, zakladatel Kocianova kvarteta), doc. Bohuslav Matoušek (AMU Praha), Savelii Shalman, Ph.D (Konzervatoř Petrohrad, Rusko) a MgA. Dana Vlachová (Pražská konzervatoř, České trio). Mezi hlavní ceny patří koncert s Komorní filharmonií Pardubice, studiová nahrávka natočená v Českém rozhlase 3 Vltava, mistrovské půlové housle a finanční odměna až 15 tisíc Kč. Patronem soutěže je houslista Pavel Šporcl. Více informací je k dispozici na stránkách www.kocianovo-usti.com.

Soutěž pro mladé violoncellisty, pojmenovaná na počest violoncellisty a hudebního pedagoga Bohuše Herana (1907-1968), se uskuteční 10. až 13. dubna 2019. Podobně jako u soutěže houslistů i zde soutěží účastníci narozeni v roce 2003 a později v celkem čtyřech kategoriích s předepsanými skladbami i volným programem. Porotu tvoří prof. Miroslav Petráš (AMU Praha), prof. Jan Hališka (Ostravská univerzita), prof. Marek Jerie (Vysoká hudební škola Luzern, Guarneni Trio Praha), Mgr. Tadeusz Melka (Wrocław) a prof. Jozef Podhoranský (JAMU Brno a VŠMU Bratislava). Mezi hlavní ceny patří studiová nahrávka natočená v ČRo Vltava, finanční odměna až 15 000,- či odběr notového materiálu nakladatelství Bärenreiter. Bližší informace jsou na stránkách soutěže www.hvsuo.cz

Komentáře

Harmonie vychází za podpory

Ministerstvo kultury ČRNadace Český hudební fondNadace Leoše JanáčkaNadace Bohuslava Martinů

 

Naši partneři

Muzikus - magazín nejen pro muzikantyAlterecho - platforma pro současnou hudební kulturu

Chcete inzerovat? Máte dotaz?

+420 266 311 700

Novinky emailem

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.