čtvrtek, 19. březen 2020

Klášterní hudební slavnosti opět zahájí léto v Jeseníkách

Napsal(a) 

Jana Boušková Jana Boušková
Čtrnáctý ročník Klášterních hudebních slavností je plánován na termín od 28. června do 17. července 2020. Festival rozkročený mezi Šumperkem, Jeseníkem a Šternberkem letos pozval výrazné sólisty, mezi nimiž září jméno houslisty Pavla Šporcla, harfistky Jany Bouškové a virtuózního kytaristy Štěpána Raka.  

Premiérově se na festivalu představí dechový soubor Alinde Quintet, pěvecké sexteto Canconeon, vášniví Cigánski Diabli s Jaroslavem Svěceným vytvoří sedmičlenné septeto a počty završí Philharmonia Octet Prague. K vrcholným koncertům letního programu pak bude patřit vystoupení Janáčkovy filharmonie Ostrava s klavíristou Matyášem Novákem.

Matyáš Novák Matyáš Novák
Klášterní hudební slavnosti se tradičně zaměřují multižánrově. Na své si přijdou jak milovníci velkých klasických koncertů pod klenbami kostelů a klášterů, tak příznivci komorní hudby v menších sálech i spontánních hudebních zážitků pod hvězdným nebem. Mezi dalšími účinkujícími je soubor Bardolino, který prezentuje klasickou hudbu v nových podobách crossoveru, nebo kytarové duo Siempre Nuevo či Doležalovo kvarteto. Záštitu nad festivalem i v letošním roce převzala harfenistka Jana Boušková.

Komentáře

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.