čtvrtek, 18. červenec 2019

Klášterní hudební slavnosti míří do finále s Carmen a Dvořákovou mší

Napsal(a) 

Edita Adlerová a La Magia del Flamenco, foto KHS Edita Adlerová a La Magia del Flamencofoto: KHS

Od začátku června se během 15 koncertů Klášterních hudebních slavností v Olomouckém, Moravskoslezském a Pardubickém kraji představily osobnosti jako harfistka Jana Boušková, koncertní mistr Miroslav Vilímec či Jiří Stivín. Program se nyní blíží do finále – diváky ještě čeká open air Španělský večer s Carmen ve čtvrtek 18. července ve Šternberku. O týden později, 26. července, pak festival slavnostně zakončí Mše D-dur „Lužanská“ A. Dvořáka.

Vyvrcholením programu je v současné době probíhající „trojkoncert“ mezzosopranistky Edity Adlerové se souborem La Magia del Flamenco. Jejich Španělský večer s Carmen zazní v Jeseníku, Karlově Studánce a ve Šternberku. Atrium bývalého augustiniánského kláštera poskytne koncertu pod širým nebem jedinečné kulisy. V pátek 26. července pak v Klášterním kostele v Šumperku uzavře festival půvabná Mše D-dur „Lužanská“ A. Dvořáka v podání všestranného Ensemble Inégal pod vedením Adama Viktory.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.