čtvrtek, 14. květen 2015

Klášterní hudební slavnosti letos zahájí Scarlattiho Armidou

Napsal(a) 

Musica florea Musica florea

Od 28. června do 12. července 2015 se v sedmi městech a obcích převážně Olomouckého, ale také Pardubického a Moravskoslezského kraje uskuteční celkem 9 koncertů festivalu Klášterní hudební slavnosti.

Zahajovací koncert festivalu v neděli 28. června 2015 v klášterním kostele v Šumperku se ponese ve svátečním duchu. Historicky poprvé bdue provedena v Šumperku barokní opera. Armidu Giuseppe Scarlattiho nastuduje pro festival soubor Musica florea pod vedením Marka Štryncla, který se zaměřuje na dobovou interpretaci. Taneční složka bude v režii souboru Hartig, který se pod vedením Heleny Kazárové specializuje na rekonstrukce dobových tanců, a v hlavních pěveckých rolích se představí sopranistky Alice Martini, Lucie Rozsnyó a tenorista Jaroslav Březina.

4. července 2015 v sále KKC Rapotín zazní dílo Antonína Dvořáka. V komponovaném pořadu zazní Smyčcový kvartet č. 10 Es dur „Slovanský“ a Smyčcový kvartet č. 12 F dur „Americký“. Večer bude zpestřen čtením výňatků z Dvořákova životopisu a korespondence. Skladby Antonína Dvořáka zahraje Doležalovo kvarteto a mluveným slovem večer provede přední česká herečka Valérie Zawadská.

Na dalších koncertech vystoupí Linha Singers, Pavel Šporcl nebo Komorní filharmonie Pardubice s dirigentem Marko Ivanovićem.

Kompletní info o festivalu na www.klasternihudebnislavnosti.cz.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.