pondělí, 24. leden 2022

Klasika Viva nabídne koncerty v Šumperku a Jeseníku

Napsal(a) 

České smyčcové duo, foto Ondřej Melecký České smyčcové duofoto: Ondřej Melecký

Koncertní cyklus Klasika Viva v první části roku nabídne tři koncerty v Šumperku a jeden v Jeseníku. V únoru vystoupí České smyčcové duo, v březnu dvakrát proběhne varhanní recitál Daniely Valtové Kosinové a v dubnu přivítá Šumperk finalistu televizní soutěže Virtuosos V4+, harfistu Martina Sadílka.

První koncert je naplánován na pondělí 14. února a s radostí můžu říct, že se po mnoha letech Klasika Viva vrací do výstavní síně Vlastivědného muzea v Šumperku. Na ten akusticky krásný sál se velice těším,“ poznamenává Roman Janků. Na koncertě vystoupí České smyčcové duo hrající ve složení Lucie Sedláková Hůlová (housle) a Martin Sedlák (violoncello).

Březnový koncert bude možné navštívit jak v Šumperku, tak v Jeseníku. Varhanice Daniela Valtová Kosinová vystoupí na koncertech cyklu Klasika Viva poprvé. 

V dubnu vystoupí v Šumperku finalista televizní soutěže Vitosos V4+, šestnáctiletý harfista Martin Sadílek. „Jeho vystoupení v televizním klání bylo fantastické, doufám, že i šumperské publikum si jeho umění nenechá ujít,“ láká Janků na závěr 1. části Klasika Viva v roce 2022.

Vstupenky lze pořídit online, v pokladně Domu kultury Šumperk nebo v Informačním centru Šumperk, na koncert v Jeseníku pak v prodejním systému MKZ Jeseník. Také ve 22. sezoně je pro pravidelné návštěvníky koncertů otevřen Klub přátel Klasika Viva. Jeho členové mohou díky členské kartičce kupovat vstupenky na koncerty Klasika Viva se slevou až 50 %.

Komentáře

csenfrdeitptes

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.