pátek, 17. leden 2020

Kahánkovy klavírní koncerty a Janáček v nominaci na výroční ceny BBC Music Magazine, hlasování je veřejné

Napsal(a) 

Album klavírních koncertů Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů, které nahrál klavírista Ivo Kahánek a Bamberští symfonikové pod vedením Jakuba Hrůši, bylo časopisem BBC Music Magazine nominováno mezi nejlepší nahrávky celého roku. BBC Music Magazine toto album v loňském vánočním čísle ocenil jako Nahrávku měsíce. Do nejužších nominací na výroční ceny časopisu se vedle klavírních koncertů dostala také nahrávka Janáčkovy vokální tvorby, na němž se podílela mimo jiné Václava Krejčí Housková.

„Potěšilo mne, že nominaci získali Ivo Kahánek s Jakubem Hrůšou, kteří patří k pravidelným spolupracovníkům České filharmonie,“ podotýká generální ředitel České filharmonie David Mareček. „Je to podobné, jako když se český sportovec probojuje do finále mistrovství světa. Výhodou je, že ‚fandit‘ můžeme od počítače, aniž bychom cestovali do Londýna.“

„Mám radost, že kromě spousty ocenění, které tato nahrávka sklízí, se výsledek našeho snažení projevuje i tak, že česká hudba není ve světě vnímána jen jako cosi exotického na zpestření zaběhnuté dramaturgie, nýbrž se stává respektovanou a vyhledávanou součástí světového repertoáru,“ uvádí Ivo Kahánek. „Pokud si čeští posluchači najdou chvíli a dají na webu hlas tomuto albu, budu samozřejmě velmi rád. Všechny pozitivní ohlasy beru jako poctu české kultuře, kterou mám tu čest reprezentovat.“

Na albu s nahrávkou Janáčkovy tvorby – konkrétně Deníku zmizelého, Říkadel a Moravských lidových písní – pak vedle Václavy Houskové vystupují i tenorista Nicky Spence, klavírista Julius Drake, ansámbl VOICE a klarinetistka Victoria Samek.

O výsledku hlasování mohou rozhodovat čtenáři z celého světa prostřednictvím hlasování na webu magazínu od 16. ledna do 19. února 2020.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.