úterý, 2. září 2014

Josef Špaček připravuje nové album, bude na něm Putování dušičky i Dvořákův houslový koncert

Napsal(a) 

Josef Špaček, foto archiv JŠ Josef Špačekfoto: archiv JŠ

Josef Špaček s Českou filharmonií, tentokrát v roli sólisty, natáčí živě pro Supraphon tři zásadní díla české houslové literatury přelomu 19. a 20. století: slavný Dvořákův Houslový koncert a moll, Fantasii g moll Dvořákova žáka Josefa Suka a houslový koncert Leoše Janáčka „Putování dušičky“. Garancí kvality projektu a výsostné umělecké úrovně je osoba šéfdirigenta ČF Jiřího Bělohlávka.

Stěžejní Dvořákův opus mladý virtuos natočí v rámci zahajovacího koncertu MHF Dvořákova Praha 8. září 2014. Nahrávka Suka a Janáčka vznikne v rámci tří abonentních koncertů ČF ve dnech 22. - 24. října.

„Nahrávka vyjde v první polovině roku 2015, tedy jako ozvěna Roku české hudby. Chceme touto cestou světu připomenout tři skladatelské ikony české hudby, a to v nejlepší interpretaci, jakou jsme si mohli vysnít: s prvním českým dirigentem a orchestrem a s houslistou, který je již dnes po právu řazen v mezinárodním měřítku mezi nejpozoruhodnější osobnosti své generace,“ dodává Matouš Vlčinský, producent klasické hudby v Supraphonu.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.