středa, 20. červen 2018

Jitro vystoupí v Sydney, doveze tam českou hudbu

Napsal(a) 

, foto František Hloušek foto: František Hloušek

Královéhradecký dětský sbor Jitro se sbormistrem Jiřím Skopalem a klavíristou Michalem Chrobákem odlétá 28. června do Austrálie na mezinárodní hudební festival Australian International Music Festival Sydney 2018. Na něm se představí vybrané pěvecké a instrumentální soubory z celého světa. Jitro uskuteční několik koncertů v Angel Place City Recital Hall, Sydney Opera House či St Stephen's Church. 5. července zazpívá v sydneyské radnici soutěžní program se skladbami především českých skladatelů (Jan Jirásek, Otmar Mácha, Jan Vičar).

Pro Jitro to nebude zdaleka první zahraniční ani zámořská cesta: sbor vedle pravidelného koncertování ve Francii či Německu již absolvoval čtrnáct koncertních turné po USA a koncem příštího roku se chystá poosmé do Japonska. V uplynulých dnech též vystoupil v rámci Smetanovy Litomyšle během premiéry kantáty Český poutník společně s Českou filharmonií, Adamem Plachetkou a Tomášem Netopilem (kritika zde).

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.