pátek, 17. leden 2020

Její pastorkyňa v Královské opeře nově s Karitou Mattilou a Pavlem Černochem

Napsal(a) 

Asmik Grigorian, foto Algirdas Bakas Asmik Grigorianfoto: Algirdas Bakas

Londýnská Královská opera přináší novou inscenaci Janáčkovy Její pastorkyně (uvedenou pod mezinárodním názvem Jenůfa). Nová produkce v režii Clause Gutha navazuje na úspěšné janáčkovské inscenace Z mrtvého domu (2018) a Káti Kabanové (2019). Jenůfa se tak na jeviště Královské opery vrací po celých devatenácti letech.

Pod taktovkou někdejšího hudebního ředitele opery v Glyndebourne Vladimira Jurowského se představí litevská sopranistka Asmik Grigorian (Jenůfa) a finská zpěvačka Karita Mattila, která v minulé londýnské inscenaci s úspěchem ztělesnila roli Jenůfy, jako Kostelnička. Hlavní ženské role doplní Pavel Černoch jako Števa, Allan Clayton jako Laca a Elena Zilio v roli stařenky Buryjovky. Premiéra Janáčkovy opery v Covent Garden je naplánována na 24. března, s dalšími uvedeními 27. a 30. března, dále pak 3., 6. a 9. dubna.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.