čtvrtek, 14. leden 2021

Janáčkova opera představí své inscenace na online verzi čínského Hong Kong Arts Festival

Napsal(a) 

 , foto NdB foto: NdB

Janáčkova opera míří po čtyřech letech opět na mezinárodní Hong Kong Arts Festival. Tentokrát ovšem kvůli současné situaci pouze virtuálně. Původně plánované uvedení inscenace opery Bohuslava Martinů Řecké pašije vystřídají záznamy Její pastorkyně a Příhod lišky Bystroušky, které vznikly ve spolupráci s Českou televizí.

„Jestliže první pozvání na HKAF byl pro NdB obrovský úspěch, představuje návrat na tak prestižní akci po pouhých třech letech potvrzení vzrůstajících uměleckých kvalit divadla v celosvětovém kontextu,“ říká  generální ředitel NdB Martin Glaser. „Smekám před silou vedení festivalu, které loni na začátku pandemie muselo festival zcela zrušit, že letos připravilo kompletní a hlavně smysluplnou online variantu. Jsem hrdý, že můžeme být při tom – další důkaz, že naše produkce obstojí nejen naživo, ale navíc i ve virtuálním prostředí.“

Festivaloví diváci budou mít možnost zhlédnout i záznamy několika koncertů, které zazněly v rámci festivalu Janáček Brno 2020, a řadu doprovodných programů, například online výstavu Into the Czech Lands. Národní divadlo Brno se tak na festivalu virtuálně potká například s Wiener Symphoniker nebo s kanadským pianistou Charlesem Richard-Hamelinem.

Záznamy inscenací pořízené Českou televizí vznikly v rámci projektu Opera vision. Jenůfa v režii Martina Glasera a televizní režii Jakuba Kořínka pod taktovkou Marko Ivanoviće získala cenu Český křišťál za nejlepší záznam inscenace na festivalu Zlatá Praha 2020. „Děkuji HKAF za tuto mimořádnou příležitost představit online formou naše nejúspěšnější janáčkovské produkce včetně vybraných záznamů koncertů festivalu Janáček Brno 2020," řekl k uvedení inscenací na festivalu ředitel brněnské opery Jiří Heřman.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.