úterý, 19. říjen 2021

Janáčkova filharmonie Ostrava vyráží s Gautierem Capuçonem do Bavorska. Doma pořádá Mezinárodní soutěž velkých dechových orchestrů

Napsal(a) 

Gautier Capuçon, foto Felix Broede Gautier Capuçonfoto: Felix Broede

Na koncertě v bavorském městě Erlangen uvede Janáčkova filharmonie Ostrava 20. 10. zčásti slovanský repertoár, předehru ke Glinkově opeře Ruslan a Ludmila a především Osmou symfonii Antonína Dvořáka. JFO doprovodí violoncellistu francouzského původu Gautiera Capuçona. Společně uvedou Elgarův Violoncellový koncert, autorovo poslední dílo, považované za základní repertoár sólového violoncella. Koncert povede hlavní hostující dirigent JFO Petr Popelka.

23. října pak již na domácí půdě Domu kultury města Ostravy uskuteční jubilejní 20. ročník bienále Mezinárodní soutěže velkých dechových orchestrů. Výkony v soutěži bude hodnotit porota, složená z předních odborníků na dechovou hudbu. Tato celodenní akce je také přístupná veřejnosti. Český laureát soutěže dechových orchestrů 2021 bude nominován na Mezinárodní konferenci WASBE, která se bude konat 19. – 23. 7. 2022 v Praze. Koncert českého laureáta se uskuteční 20. 7. 2022 ve Velkém sále Paláce Žofín.

Koncert v německém Erlangenu proběhne 20. 10. ve významném městském kulturním centru Heinrich-Lades-Halle, kde se nachází koncertní sál s 1250 místy. „Pro JFO jde o první a zcela novou mezinárodní spolupráci s prestižní německou agenturou KünstlerSekretariat am Gasteig, která zastupuje jak francouzského violoncellistu Gautiera Capuçona, tak i našeho dirigenta Petra Popelku,“ říká manažer orchestru Ondřej Daněk.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.