pátek, 25. září 2015

Jan Křtitel Vaňhal nedaleko Eiffelovy věže v Paříži

Napsal(a) 

Odkaz českého klasicistního autora Jana Křtitele Vaňhala rozvíjí od roku 2010 v kulturním světě asociace nesoucí skladatelovo jméno. Pečuje o provádění Vaňhalových skladeb a zvyšuje povědomí o jeho tvorbě.

"Naše společnost Johann Baptist Wanhal Association je dnes jedinou profesionální organizací na světě, věnující se sytematicky od svého založení v roce 2010 odkazu nejen velkého českého skladatele, ale i jednoho z největších koncem 18. a 19. století vůbec. Dali jsme si do vínku postupně obnovit Vaňhalův význam jako skladatele a rozšířit jeho velkou popularitu, které se těšil již za svého života" uvedl Pavel Svačinka, tajemník asociace.

Nejbližší akcí, kterou společnost pořádá, je přednáška Dr. Martiala Lerouxe, významného francouzského muzikologa, doktora pařížské Sorbonny a publicisty na téma Vaňhal a hudebníci z Čech v klasické Vídni. Následovat bude koncert Vaňhalovy komorní hudby, na kterém zazní Smyčcový kvartet A dur, Op. 33 No.2 a Smyčcový kvartet Es dur "Hoffmeister" No.2. v provedení francouzských umelců v čele s členem souboru Gustave, profesorem na konzervatoři v Caen Mayeulem Girardem. Více informací o asociaci naleznete na jejích webových stránkách www.wanhal.org.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.