JAMU připravuje odborné symposium na téma Artistic management

SYMPOSIUM: Umění / Hudba / Management se po třech letech od založení vrací opět na půdu brněnské JAMU, kde bude od 4. do 6. dubna 2016 v duchu podtitulu Zastupování umělců hledat odpovědi na otázky týkající se aktuálních trendů v zastupování interpretů nebo rozdílů mezi tuzemským uměleckým trhem od mezinárodního.

„Symposium jsme rozdělili do tří celků a každý den otevřeme jiné fórum – fórum zaměstnavatelů, odborné fórum nebo fórum studentské, přičemž během jednotlivých dnů vystoupí hosté s příspěvky právě na dané téma,“ uvedla Lucie Šilerová, vedoucí Katedry hudební produkce JAMU, jež projekt symposia uměleckého managementu v roce 2013 zahájila. „Fórum zaměstnavatelů je navíc novinkou oproti předešlým ročníkům a tímto fórem symposium také v pondělí 4. dubna 2016 otevřeme,“ doplnila Šilerová.

Odborné fórum s přednáškami expertů z vybraných uměleckých agentur a hudebního managementu zaštítí hlavní mluvčí dne Linda Petříková, působící v přední světové agentuře IMG Artists s pobočkami v USA, Evropě i Asii. Symposium uzavře ve středu 6. dubna 2016 fórum studentské, které sestává především z praktických workshopů, kde si studenti mohou vyzkoušet stavbu i light design vlastní stage, nebo se naopak seznámí s právní problematikou zastupování umělců v České republice. Pořadatelé nabídnou i exkurze do nejrůznějších brněnských prostor (Multifunkční Industra, Vila Stiassni či komplex SONO centra v Brně jsou prvními plánovanými zastávkami exkurzí). Dalšími hosty symposia budou například Petr Navrátil (produkční agentura Setres) nebo Andrea Mikotová (Hudební fakulta JAMU v Brně).

SYMPOSIUM: Umění / Hudba / Management vzniklo v roce 2013 na Hudební fakultě Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a díky pozitivnímu ohlasu odborné veřejnosti se v roce 2014 uskutečnilo na Akademii múzických umění v Praze a o rok později na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě, aby se u příležitosti čtvrtého pokračování vrátilo zpět na místo svého vzniku. Více info na hf.jamu.cz/symposium-umeni-hudba-management.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější