středa, 17. leden 2018

Jak dostat umění do dětského světa: Struny dětem opět v Minoru

Napsal(a) 

Ivan Trojan, foto archiv Struny dětem Ivan Trojanfoto: archiv Struny dětem

O víkendu 23. až 25. března 2018 ožijí prostory divadla Minor a Novoměstské radnice 9. ročníkem festivalu Struny dětem, na který je připraveno na tři desítky koncertů, představení i workshopů. Děti i dospělí se mohou těšit například na písničkáře Thoma Artwaye, jazzmana Mateje Benka a jeho hosty Ondru Rumla či Yvone Sanchez, akustický rock and roll v podání kapely The Fellas, Epoque Quartet, violoncellisty Terezii Kovalovou a Tomáše Jamníka nebo Escualo Quintet s argentinským tangem. 

Nabízíme rodinám s dětmi všech věkových kategorií aktivní setkání s nejrůznějšími uměleckými disciplínami, které představí ti nejpovolanější z oboru,” říká ředitelka festivalu Dana Syrová a dodává: „Věříme, že umění má být inspirující a obohacující součástí dětského světa.”

Oblíbené Pišlické příběhy bude opět číst Ivan Trojan, zazpívají Lenka Dusilová, Beata Hlavenková, Milan Cais a Petr Ostrouchov. Okno do opojného světa argentinského tanga otevře Tango Argentino, koncert nejen s hudbou, v podání Escualo Quintetu, Gabriely Vermelho a tanečníků ze skupiny Buenos Aires Tango. Nové cesty mezi folkem, rockem a popem zkoumá písničkář Thom Artway, v Setkání u cella provede tradičně netradiční průvodce Strun dětem Filip Jevič programem s Terezii Kovalovou a Tomášem Jamníkem.

Workshopy pozvou k tvůrčímu setkání s Tajemným světem pantomimy Radima Vizváryho, paličky s dětmi rozvíří v Bubenickém session Jan Hrovatitsch i punker Martin Švec z Plexis. Dvousetletý příběh jízdního kola popíší s dětmi ve výtvarné dílně Od kostitřasu k bicyklu Jitka Petrová a Barbora Štolleová a v programu Pling Plong Eliška Svobodová nabídne zábavné základy hudební kompozice. Tanečně-hudební představení s prvky flamenka a kathak Ana & Sara / Vypravěčka Jany Drdácké a Anežky Hessové vypráví o odvaze, štěstí, křehkosti i síle. Obě protagonistky navíc povedou také taneční workshop Vyprávění tancem spolu s bubeníkem Tomášem Reindlem.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.