čtvrtek, 9. květen 2019

Ivo Kahánek jako poslední z Hybatelů v sezoně: Mezi Bachem a Kabeláčem

Napsal(a) 

 , foto FB Ivo Kahánek Pianist foto: FB Ivo Kahánek Pianist

Recitálem Ivo Kahánka se 10. června uzavře letošní sezona klavírního cyklu Hybatelé rezonance. V Anežském klášteře zahraje Kahánek díla Johanna Sebastiana Bacha, Miloslava Kabeláče, Leoše Janáčka a Ludwiga Van Beethovena. Program další sezony je už připraven, pořadatelé ho oznámí právě 10. června.

Program jsem připravil na míru prostoru Anežského kláštera. Volil jsem větší zastoupení starší hudby. Zároveň jsem jej koncipoval jako určitou harmonii protikladů: světová hudba, zastoupená Bachem a Beethovenem, tvoří rámec koncertu, do nějž je zasazen český blok – emocionálně vypjatý Janáček a mystický Kabeláč. Střídají se tedy hudební styly, střetává se objektivněji cítěná hudba s vysoce subjektivní a v neposlední řadě se potkává český hudební svět s německým,“ řekl k osobně vybrané dramaturgii koncertu Ivo Kahánek. Vedle Bachovy Partity č. 1 B dur zazní Osm preludií Miloslava Kabeláče, Janáčkův cyklus V mlhách a Beethovenova Patetická.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.