středa, 30. duben 2014

Iva Bittová rozezní svůj „Zvon“ s Janáčkovou filharmonií Ostrava

Napsal(a) 

Iva Bittová, foto archiv Iva Bittová Iva Bittováfoto: archiv Iva Bittová
Iva Bittová vystoupí dne 5.5.2014 v sále GONG v ostravském areálu vítkovických železáren na výjimečném koncertě. Spolu s Janáčkovou filharmonií Ostrava provede kompletní stominutový koncertní program Zvon zahrnující nahrávky ze stejnojmenného alba, vydaného vydavatelstvím Animal Music v roce 2012 spolu s několika bonusovými skladbami. Známé i novější skladby z repertoáru Ivy Bittové pro orchestr upravili producenti alba Beata Hlavenková a Petr Ostrouchov, kteří se koncertu rovněž zúčastní.

Spolu s Bittovou a orchestrem dále vystoupí kapela Čikori (Jaromír Honzák, Vladimír Václavek, Oskar Török), bubeník Martin Novák a kytarista Josef Štěpánek. Speciálním hostem bude desetičlenný sbor GRUNIK z Ostravice, který se podílel i na nahrávkách alba Zvon a s Bittovou a Ostrouchovem spolupracoval již v roce 2003 na hudbě k filmu Želary; GRUNIK vystoupí pouze na tomto jediném koncertě. Dirigentem bude David Švec.

Koncert zaznamená pro své vysílání Česká televize. Koncertní program ZVON bývá z důvodů velkého obsazení čítajícího téměř šedesát hudebníků uváděn zřídka; naposledy se hrál v roce 2011, od vydání alba nebyl proveden vůbec a v podobě, ve které zazní 5. května v Ostravě, byl k vidění dosud jen premiérově v Trutnově před několika dny – v pátek 25.4.2014, kde s vynikajícím ohlasem zakončil letošní festival Jazzinec.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.