pondělí, 15. duben 2013

Ilja Hurník čestným občanem

Napsal(a) 

Českému skladateli, hudebnímu pedagogovi, dramatikovi a spisovateli Ilju Hurníkovi (1922) bylo v Praze na Staroměstské radnici předáno čestné občanství. Hurník byl již za svůj přínos českému umění oceněn například Státním vyznamenáním Za zásluhy o stát v oblasti kultury a umění, Cenou Ministerstva kultury za přínos v oblasti hudby nebo Cenou Classic Českého hudebního fondu.

Michaela Vostřelová

Narodila se ve městě Bedřicha Smetany, první hudební vzdělání získala ve městě Bohuslava Martinů. Bakalářské studium hudební vědy v Olomouci ukončila prací o raném vokálním díle Martinů, brněnské magisterské studium jejím rozšířením pod vedením Miloše Štědroně. Písněmi, tentokrát Ebenovými a Schubertovými, završila i studium zpěvu na Pardubické konzervatoři pod vedením Hany Medkové. Badatelskou práci si vyzkoušela v Centru Bohuslava Martinů, pedagogickou v ZUŠ Ratibořická, novinářskou v Harmonii, kde se několik dobrodružných let učila, jak hudbu slyšet a jak o ní psát.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.