neděle, 20. září 2020

Hybatelé rezonance s Martinem Kasíkem či Kristinou Barta znovu rozezní Anežský klášter

Napsal(a) 

Martin Kasík, foto Vilém Veverka Martin Kasíkfoto: Vilém Veverka
Třetí cyklus klavírních recitálů Hybatelé rezonance zahájí 5. října v Anežském klášteře Martin Kasík. Jeho interpretace se vyznačuje výraznou poetičností a schopností zachytit atmosféru dané chvíle, duchovní přesah i pestrou proměnlivost nálad. Světově uznávaný klavírista je také pedagogem a uměleckým ředitelem Mezinárodního Chopinova festivalu v Mariánských Lázních. Do svého programu si připravil díla Johanna Sebastiana Bacha, Felixe Mendelssohna-Bartholdyho i Johannese Brahmse nebo ikonickou Beethovenovu sonátu „Měsíční svit“. 

Koncertní křídlo následně rozezní 9. listopadu pianistka a skladatelka Kristina Barta, která vystoupí v sólovém recitálu. Své umění jazzové improvizace a schopnost pracovat s různými žánry dosud téměř výhradně uplatňovala na koncertech s vlastními ansámbly, jako sólová umělkyně se tedy posluchačům představí ve zcela nové podobě.

Příští rok se nad klaviaturou koncertního křídla budou vznášet prsty Nikol Bókové. Jako interpretka se věnuje klasické hudbě – její skladatelská tvorba se rozprostírá mezi jazzem, vážnou hudbou, minimalismem i popem. Program v Anežském klášteře, plánovaný na 22. března, rozdělí mezi oba světy – v první části večera zazní například díla Sergeje Rachmaninova nebo Roberta Schumanna, ve druhé části pak její autorské skladby.

Sérii čtyř klavírních koncertů uzavře 3. května 2021 Lukáš Klánský. Pokračovatel rodové tradice je laureátem mnoha mezinárodních soutěží a jako člen Lobkowicz tria i sólově pravidelně koncertuje s řadou českých umělců, například s Václavem Hudečkem, Janou Bouškovou, Kateřinou Javůrkovou nebo Pražákovým kvartetem. Pro svůj recitál si zvolil skladby Fryderyka Chopina.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.