neděle, 12. září 2021

Hudební, výtvarné a taneční dílny Piccoli v Kutné Hoře a Praze nabídnou program pro děti od tří let

Napsal(a) 

, foto Petra Hajská foto: Petra Hajská

Program hudby, zpěvu i výtvarných dílen určený dětem ve věku od tří let – to jsou již tradiční dílny Piccoli. Pátý ročník se uskuteční v prostorách dvou významných galerií: v sobotu 25. září se dílny uskuteční v GASKu – Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře, v neděli 17. října bude dílny hostit klášter sv. Anežky České – Národní galerie Praha. Nově bude součástí dílen i dvoudenní dílna pro pokročilejší instrumentalisty pod vedením flétnistky Jany Semerádové a cimbalisty a folkloristy Jana Rokyty.

Piccoli je jedinečný koncept dílen propojující výtvarné a hudební umění starých i nových uměleckých stylů. Anežský klášter nabídne náhled na bohaté umělecké tradice Evropy z dob středověku, renesance i baroka ze sbírek Národní galeire, v Kutné Hoře v GASKu pak je možnost zhlédnout moderní umění.

Na jednotlivé dílny pod vedením zkušených lektorů a umělců je třeba se dopředu zaregistrovat, resp. koupit vstupenku. Jsou ale otevřeny všem dětem a rodičům, všechny dílny (kromě těch instrumentálních) nevyžadují předchozí hudební zkušenosti. Podrobný program je k dispozici na webu projektu.

Program tvořivého festivalu byl sestaven týmem hudebníků a zkušených lektorů a pedagogů pod patronací souboru staré hudby Collegium Marianum ve spolupráci s Národní galerií Praha a Galerií Středočeského kraje v Kutné Hoře. Dramaturgie Piccoli si klade za cíl přiblížit hravou formou výtvarné a hudební umění, a to zejména dětem ve věku od 3 do 18 let. Kromě mezioborového rozměru festival usiluje i o propojení generací – aktivity podporují spolupráci dětí a rodičů nebo prarodičů.

Kromě dvoudenní ansámblové dílny jsou workshopy otevřené všem dětem a rodičům bez ohledu na dřívější hudební zkušenosti. Registrace je možná na stránkách souboru Collegium Marianum nebo v síti GoOut od 2. září 2021.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.