středa, 28. listopad 2018

Hudební rozhledy získaly cenu České hudební rady

Napsal(a) 

Ilustrační foto, foto hudebnirozhledy.cz Ilustrační fotofoto: hudebnirozhledy.cz

Časopis Hudební rozhledy obdržel 19. listopadu 2018 Cenu České hudební rady za vyvážené zpravodajství, reflexi oboru a zachování tradiční značky oborového periodika. Cenu předal při zahájení koncertu Českého spolku pro komorní hudbu v Dvořákově síni v Rudolfinu v Praze president České hudební rady Jaromír Javůrek a generální ředitel České filharmonie David Mareček.

Časopis Hudební rozhledy je nejstarším českým oborovým periodikem. Letos oslavil sedmdesát let své existence. Prezident ČHR Jaromír Javůrek i generální ředitel ČF David Mareček při předání zdůraznili význam časopisu pro obor, dlouhodobou spolupráci časopisu s Českou filharmonií i jeho přizpůsobením novým podmínkám vydáváním nejen tištěné, ale i elektronické verze. Dlouholetá šéfredaktorka časopisu Hana Jarolímková poděkovala všem, kteří se podílejí na tom, že časopis může nadále vycházet a uvedla, že existují předplatitelé, kteří časopis odebírají od jeho prvního čísla.

Ceny ČHR jsou udělovány výjimečným osobnostem nebo organizacím v celém hudebním spektru za dlouhodobou činnost, podporu přesahující běžný záběr profese a propagaci české hudební kultury od r. 1994 a získalo ji již 63 osobností nebo organizací. Tradičním doprovodným dílem k čestnému ocenění byla letos grafika Karla Demela z cyklu Hector Berlioz Fantastická symfonie. V loňském roce získali ceny skladatel, flétnista a organizátor Petr Kotík za projekt Ostravského centra nové hudby a sbormistryně Eva Šeinerová. Letos to byl Václav Hudeček za jeho účinnou práci se začínajícími českými umělci.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.