sobota, 9. březen 2019

Hold Alfredu Brendelovi ve třech březnových večerech s Bartókem a Srnkou

Napsal(a) 

Alfred Brendel, foto PMPIF Alfred Brendelfoto: PMPIF

Mimořádný projekt Hommage à Alfred Brendel vzdá mezi 17. a 19. březnem v pražském Rudolfinu hold jedné z předních osobností současného hudebního světa. Třídenní festival nabízí příležitost osobního setkání přímo s Alfredem Brendelem, který je i ve svých 88 letech stále činorodou osobností, jejíž záběr zahrnuje nejen hudbu, ale také malířství, literaturu či esejistiku. V Praze představí své knihy, bude přednášet o interpretaci Mozarta a nabídne mistrovský kurz.

Rakousko-britský klavírista Alfred Brendel, který se přes 60 let soustavně věnuje skladatelům středoevropského kulturního prostoru od Bacha přes Schuberta, Liszta až po Schönberga a jenž jako první na světě nahrál v 50. a 60. letech kompletní Beethovenovo dílo, je znám i svým smyslem pro absurditu a specifický humor. V neděli 17. března vystoupí v Sukově síni Rudolfina s přednáškou o interpretaci Mozartova díla a pokřtí své knihy A-Z Klavíristova abeceda a Kompletní poezie.

Quatuor Diotima, foto Jeremie Mazenq Quatuor Diotimafoto: Jeremie Mazenq

Projekt složí poklonu také Brendelovu tvůrčímu předchůdci Bélu Batókovi i následovníkovi Miroslavu Srnkovi. V rámci hudebního programu zazní během dvou večerů 18. a 19. března souborné provedení Bartókových smyčcových kvartetů a česká premiéra skladby Future Family Miroslava Srnky v podání pařížského smyčcového kvarteta Quatuor Diotima. V úterý 19. 3. pak Alfred Brendel uzavře program večerním mistrovským kurzem, na němž přednese Klavírní trio č. 1 Franze Schuberta společně s Triem Incendio.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.