Hlas duchů a hra na větev s uschlým listím. Orchestr BERG se v dalším koncertě vydá za exotikou

Orchestr BERG zahraje na druhém koncertě sezony hudbu Polynésie nebo dalekého severu. Vedle exotických hudebních nástrojů bude znít i hudba inspirovaná jedním z filmů Davida Lynche.

Rakouská skladatelka Olga Neuwirth má hodně zájmů, jedním z nich je i film. Není divu, že ji inspirovalo slavné dílo Davida Lynche Lost Highway. „Původně jde o operu, my ale hrajeme orchestrální suitu s elektronikou. V orchestru máme takové rarity jako kontrabasklarinet nebo foukací harmoniky,“ uvedl Peter Vrábel, umělecký šéf Orchestru BERG.

Mauricio Kagel

S hravým skladatelem Mauriciem Kagelem se posluchači vydají na zvukový výlet – z Mexika vyrazí přes Fidži a Novou Kaledonii na Nový Zéland, další cesta vede na daleký sever k Inuitům. Tam je pomohou přenést exotické hudební nástroje – například trubka z mořské ulity, čaranga – známá také jako hlas duchů, nástroje vyrobené ze skořápek ústřic nebo z bambusu, hrát se bude i na větev s uschlým listím, větrák nebo krabice naplněné kamením.

V klubu Roxy hrál Orchestr BERG poprvé v roce 2010 a od té doby se sem pravidelně vrací – prostor postavený ve stylu art deco totiž nabízí skvělou atmosféru. Tu dotvoří na koncertě 5. dubna hudba, která je zde ke slyšení výjimečně, a to nejen v klubu Roxy.

Sdílet článek:

Aktuální číslo

Nejnovější