úterý, 24. leden 2017

HAMU otevře Oddělení historicky poučené interpretace

Napsal(a) 

Hudební a taneční fakulta Akademie múzických umění v Praze (HAMU) zakládá nové oddělení. Od února 2017 zde bude fungovat Oddělení historicky poučené interpretace, jehož hlavním posláním bude zajištění dalšího vzdělávání v oblasti studia staré hudby. „Vedení HAMU se rozhodlo nabídnout svým studentům možnost se v oboru historicky poučené interpretace ještě více a hlouběji vzdělávat. V případě velkého zájmu bude vedení HAMU příštích letech uvažovat i akreditaci programu Historicky poučená interpretace.“ uvedl prof. Vlastimil Mareš, děkan HAMU. Oddělení bude organizovat hru v ansámblech, mistrovské kurzy, přednášky a workshopy špičkových českých i zahraničních hráčů a odborníků nejen v oblasti barokní hudby.

Vedením oddělení byl pověřen varhaník Pavel Svoboda, laureát mezinárodní soutěže Johanna Sebastiana Bacha v Lipsku, který na HAMU pracuje na doktorátu. „V tuto chvíli podáváme grantové žádosti tak, aby byla na fakultě široká nabídka pro studenty, kteří se o tuto hudbu zajímají a aby i na moderní nástroje mohli zahrát specialistům na poučenou interpretaci. Na druhou stranu podle mého názoru by to měla být pro studenty dobrovolná aktivita a moje pozice je spíše koordinační a manažerská. Zájem o starou hudbu tady je a věřím, že oddělení se bude vyvíjet a rozvíjet.“ doplnil Pavel Svoboda.

V letošním roce se studenti HAMU mohou setkat mimo jiné s dirigentem a cembalistou Václavem Luksem, který vede Collegium 1704, masterclass pro smyčcové nástroje povede vynikající italský houslista Giuliano Carmignola a uskuteční se i exkurze za historickými nástroji, které s poučenou interpretací úzce souvisí.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.