pondělí, 13. leden 2020

Frankfurtský veletrh Musikmesse zpřístupní vzácné nástroje, nabídne workshopy pro mladé hudebníky i setkání učitelů hudby

Napsal(a) 

, foto Musikmesse foto: Musikmesse
Ve dnech 1.–4. dubna se opět uskuteční veletrh hudebních nástrojů a hudebního průmyslu Musikmesse, který se tradičně koná ve Frankfurtu nad Mohanem. V roce 2020 půjde o jubilejní 40. ročník. Souběžně s Musikmesse se koná i veletrh Prolight + Sound zaměřený na osvětlovací a zvukové technologie.

Na úvod návštěvníky čeká zahajovací koncert Ultimate Jam, který bude pořádán ve venkovním zastřešeném prostoru Festival Arena během prvního dne veletrhu. Jak už napovídá podtitul Legends & Icons, vystoupí zde slavní hudebníci jako Bernie Marsden ze skupiny Whitesnake či Don Airey z Deep Purple. Musikmesse Festival bude probíhat už od 31. března až do 4. dubna nejen na výstavišti, ale i na vybraných místech ve Frankfurtu. V rámci vzdělávacích akcí proběhne také Musical Education Forum s přednáškami, diskuzemi a workshopy o nových metodách vyučování hudby. Music4Kids nabídne mladším návštěvníkům možnost si poprvé zahrát na nejrůznější hudební nástroje. Pomáhat jim budou učitelé z Frankfurt Music Academy. V hale Guitar Boutique Village budou k vidění i vyzkoušení ručně a na míru vyráběné kytary všech druhů.

, foto Musikmesse foto: Musikmesse
Musikmesse Plaza se bude konat během posledních dvou dnů veletrhu, tedy 3. a 4. dubna. Premiérově se představí akce Home of Drums, na níž bubeníci z celého světa předvedou své umění. Sekce Vintage Guitars představí speciální sbírku kytar z vrcholného období rock'n'rollu.

Na veletrhu ve Frankfurtu se bude také předávat několik cen. Už téměř třicetiletou tradici má German Musical Instrument Award, která každý rok oceňuje hudební nástroje ve dvou kategoriích, jež se každoročně mění. Soutěž School Jam pro studenty starší deseti let vybere vítěze, který získá možnost vystupovat na festivalech Southside, Hurricane i Thomann Summer Festival a European School Music Prize ocení učitele z německy mluvících škol, kteří využívají inovativní metody výuky hudby. Více informací naleznete na webových stránkách Musikmesse.

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.