pondělí, 26. srpen 2013

FESTIVAL DVOŘÁKOVA PRAHA OSLAVÍ NAROZENINY ANTONÍNA DVOŘÁKA NA ZÁMKU LUŽANY

Napsal(a) 

Zámek Lužany Zámek Lužany

Jako slavnostní ouvertura hudebního festivalu Dvořákova Praha bude 8. září uvedena Lužanská mše Antonína Dvořáka, a to na místě nanejvýše příhodném - v kapli lužanského zámku, spravovaném Nadací „Nadání Josefa, Marie a zdenky Hlávkových“. Stane se tak přesně v den 172. výročí narození tohoto nejznámějšího z českých skladatelů, tvůrce ryze českého a světového zároveň. Festival Dvořákova Praha tímto zakládá novou tradici série „Po stopách Antonína Dvořáka”. Během ní zavede posluchače při dalších ročnících do míst, kde Dvořák tvořil, ale i odpočíval či kde se nacházejí stopy jeho mimořádné umělecké dráhy. V těchto dnech zbývá již několik posledních vstupenek na tuto jedinečnou událost. Koncert začíná v 19:30. V případě zájmu lze využít festivalovou dopravu z Prahy a zpět. Dílo, jež Dvořák zkomponoval pro svého přítele a českého mecenáše Josefa Hlávku, přednese přední český soubor Ensemble Inégal v čele s uměleckým vedoucím Adamem Viktorou a sólisty Markétou Cukrovou , Gabrielou Eibenovou , Václavem Čížkem a Romanem Hozou .

Festival pak slavnostně otevře za necelé tři týdny, přesně 10. září, v pražském Rudolfinu koncert americké violoncellistky Alisy Weilerstein a České filharmonie , jež vystoupí pod taktovkou Jiřího Bělohlávka . Během dalších koncertů festivalu se představí například fenomenální pianista Jevgenij Kissin , vynikající houslista Julian Rachlin , šéfdirigent MET, Vídeňských symfoniků a Curyšské opery v jedné osobě Fabio Luisi či světové orchestry jako Deutsches Symphonie Orchester Berlin nebo Kammerorchester Basel . Více informací na www.dvorakovapraha.cz.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.