úterý, 2. červenec 2013

DVOŘÁKOVA PRAHA PRO MLADÉ PUBLIKUM

Napsal(a) 

Esther Yoo Esther Yoo

Mezinárodní hudební festival Dvořákova Praha přináší letos mladým příznivcům klasické hudby vedle obvyklých příznivých cen též svěží programovou nabídku. Všichni držitelé platných studentských průkazů a indexů do 26 let se mohou stát zdarma členy Klubu mladých Dvořákovy Prahy. Kromě jiných výhod tak budou moci na festivalové koncerty zavítat za výrazně nižší vstupné. Platí to rovněž o doprovodném programu, který přibližuje klasickou hudbu právě mladým posluchačům. „Setkání s festivalovými umělci a současný výklad a pohled na díla Antonína Dvořáka jsou dle našeho názoru jednou z cest, kterou festival může posílit přitažlivost dění na klasických koncertních pódiích pro mladou generaci,“ vysvětluje Robert Kolář, ředitel pořádající Akademie klasické hudby. Součástí speciálního programu Klubu mladých je i koncert pod širým nebem v podání komorních souborů HAMU.

Série Setkání po potlesku s umělci festivalové řady Debut bude probíhat v sále Pražské konzervatoře. Festival nesoucí jméno jednoho z největších světových skladatelů všech dob dává v řadě Debut prostor vyniknout nejmladší generaci, která bude mít za úkol nést dál Dvořákův odkaz i rozvíjet světovou hudební kulturu. Koncerty se konají vždy od 18.00 hodin. Po ukončení každého koncertu bude přímo na pódiu koncertního sálu následovat moderovaná diskuse s umělcem. Řadu Debut zahájí 12. září charismatická houslistka Esther Yoo , která je i přes své mládí již vyhledávanou interpretkou. Den po ní vystoupí 21letý běloruský „Rostropovič 21. století“ Ivan Karizna , jehož osobitý styl, zvuková barevnost a entuziazmus vyvolávají u publika právem uznání. Třetím interpretem této řady je ruský klavírní virtuos Denis Kožuchin, který je považován za největší osobnost z plejády mladých ruských klavíristů do 40 let. Jeho umění budou moci posluchači obdivovat 19. září.

Členové Klubu mladých mají možnost zakoupit zvýhodněné vstupenky za 50 Kč na koncerty festivalové série Debut (symbolické vstupné platí i pro jeden doprovod člena Klubu mladých), získají zdarma koncertní programy či mohou čerpat 20% slevu na festivalové večerní koncerty (vstupenky od III. kategorie). Rovněž si mohou zakoupit i tzv. studentský speciál za 100 Kč na festivalové večerní koncerty, který jim umožní usazení na volné místo v sále po 3. zvonění. Všechny doprovodné programy jsou pro členy Klubu mladých zdarma, jedinou podmínkou je včasná registrace s ohledem na omezenou kapacitu.Více informací o Klubu na www.dvorakovapraha.cz/cz/2012-02-10-13-48-24/program.

PR

Komentáře

Czech English French German Italian Portuguese Spanish

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.